Sınav Koleji, 2 Haziran’da gerçekleştirdiği 2011-2012 eğitim-öğretim yılı “Dönem Bitirme Sınavı”nda derece yapanları ödüllendirdi. Sınav Koleji gösteri merkezinde düzenlenen ödül törenine, derece yapan öğrencilerin aileleri ve okul yöneticileri katıldı.

After School Akademik Koordinatörü Delal Eraslan’ın sunduğu ödül töreninde öğrenci ve velilere seslenen Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve Sınav Koleji Kurucusu Metin Özer, Sınav Kolejinde eğitim görmenin, sınıf geçmenin ve normal sınav barajını aşmanın başlı başına bir başarı olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Ama bir sıralama yapmak gerekince biraz sonra sahneye davet edeceğimiz arkadaşlarımız birinci sırada yer aldılar. Biz diğer arkadaşlarımızı da Sınav Kolejinde okuyup da sınıf geçen, öğretmenlerinin olurunu alan öğrencilerimizi de zaten başarılı sayıyoruz. Bu yıllar ilerledikçe süreç devam ettikçe çok daha rahat anlaşılacaktır.

Bazı velilerimizde kaygı var. ‘Biz akademik beklentiyle geldik. Aman bu beklentimiz boşa çıkmasın. Burası dershane orijinli bir kurumdur.’ diye sık sık serzenişte bulundular. Kimse akademik konularda endişe etmesin. Akademik konular Sınav Kolejinin adeta namusudur. Bunu hakkıyla yerine getireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sadece zamana ihtiyacımız var. Bir entegrasyon dönemi yaşıyoruz. Farklı okullardan, 50 okuldan öğrenci gelmiş aramıza. Farklı alışkanlıklar, farklı disiplinler… Bunları entegre etmek gerek. Bu biraz zaman alacak ama eğitim uzun soluklu bir iş.

Eğitimde hiçbir işi eksik bırakmak gibi bir âdetimiz yok. Eksik gördüğümüz yerleri mutlaka tamamlayacağızdır. Dil eğitiminde farklı okullardan gelenler ve farklı kurlar nedeniyle hiç kimsenin talebi olmadan, taahhüdümüz olmadığı halde 30 Haziran’a kadar devam eden Yaz İngilizce Kampını devreye soktuk.  Başarıyla devam ettirdik. Önümüzdeki yıl daha yoğun olacağız.

Biz velilerimize söylüyoruz. Akademik olarak bir beklentiniz yoksa, çocuğunuz bu yoğunluğumuza., performansımıza  uyamayacaksa bize getirmeyin. Bize duyduğunuz güven için teşekkür ediyoruz. ”

Konuşmasının sonunda Sınav Koleji öğrencilerine başarılar dileyen Metin Özer öğretmenlere de teşekkür etti.

Özer’in konuşmasının ardından ödül seremonisine geçildi.Akademik Koordinatör Delal Eraslan tarafından sahneye çağrılan öğrencilere hediyelerini Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer verdi.

 

İŞTE DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER

Sınav Koleji “2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem Bitirme Sınavı”nda birinci olan öğrencilerin isimleri sınıflara göre şöyle:

1.SINIF: Kaan Bektaş, Berke Boylu, Yusuf Baran Cevizci, Mehmet Ali Koğa, İpek Kökdemir. Faruk Berkin Zemheri.

2.SINIF: Hüseyin Kaan Yıldırım

3.SINIF: Sara Çetin, İncinur Alagöz, Burak Altay Özbek, Eğe Yeşil.

4.SINIF: Lütfü Emir Özcan

5.SINIF: Hikmet Sinan Çakmak

6.SINIF: Hasan Bölükbaşı

7.SINIF: Beyza Çınar

9.SINIF: Elifsu Ünal

10.SINIF: Ömer Tekin

11.SINIF: Şulenur Deniz, Aslı İrem Gözübatık, Çağlayan Aşkın