Sınav Kolejine rekor başvuru

“Ankara’ya uluslararası düzeyde bir okul” sloganıyla bu dönem öğretime başlayan Sınav Koleji, daha bir yılını doldurmadan sektöre damgasını vurdu. Sınav Kolejinin, 2012-2013 öğretim yılı için 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11 ve 12.sınıflara öğrenci alımı ve burs olanağı sağlamak üzere düzenlediği “Düzey Belirleme Sınavı”na (DBS) Ankara’nın dört bir yanından rekor sayıda başvuru oldu.

 

Alınacak öğrenci sayısının 25 katı adayın başvurduğu DBS, 28 Nisanda yapıldı. DBS,  yaşanan başvuru patlaması nedeniyle 5 ayrı oturumda gerçekleştirildi. Sınav Eğitim Kurumlarından 200’ü aşkın gözetmenin görev yaptığı sınav nedeniyle Eskişehir yolu ve diğer çevre yollarında sabah erken saatlerden itibaren trafik kilitlendi.

 

Sonuçları 2 Mayısta açıklanan DBS ve bursluluk sınavı barajını aşan öğrenciler, yüzde 6’lık indiriminden yararlanarak Sınav Kolejine kayıt yaptırma önceliği elde etti. Sınav sonuçlarına göre yine 4, 5, 7, 8, 10, 11 ve 12. sınıflardan toplam 83 öğrenci bursluluk hakkı kazandı.

 

VELİLER DE UNUTULMADI

Gözü yükseklerde olanların tercihi Sınav Koleji, çocuklarıyla beraber okula gelen ve onlarla birlikte sınav heyecanını yaşayan velileri de unutmadı. Veliler, okul yerleşkesinde kurulan özel alanlarda ağırlanırken ağabey ve ablalarını bekleyen minikler için de çeşitli alternatifler vardı. Bütün günü oyun ve hayvan parklarında geçiren, çimlerin üzerinde koşturan minikleri oyalamak için ayrıca palyaçolar görev yaptı.