Sınav Koleji idarecileri, Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nin Antalya’da bu yıl 12’ncisini düzenlediği geleneksel “Yeni Eğitim Sistemi ve Dijital Eğitimde Öğretmenin Yeri ve Önemi” konulu sempozyuma katıldılar.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nin Türk Eğitim Sistemi’nin gelişmesi, daha kaliteli ve dinamik bir eğitime kavuşulması amacıyla, 2002 yılından bu yana her yıl farklı konularda düzenlediği geleneksel sempozyumun bu yılki konusu “Yeni Eğitim Sistemi ve Dijital Eğitimde Öğretmenin Yeri ve Önemi” olarak belirlendi. 7 - 9 Şubat 2013 tarihleri arasında Antalya Rixos Lares Otel’de düzenlenen sempozyuma Sınav Koleji’nden Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Caner Koç, İlköğretim Okulu Müdürü Nazlı Yılmaz, İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Rüya Ayden ve Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Müzeyyen Yılmaz katıldı.

Üç gün süren sempozyumda katılımcılar uygulanmasının üzerinden 6 ay geçen 4+4+4 sistemine ilişkin düşüncelerini paylaştılar. Oldukça verimli geçen sempozyumda öğretmen ve idareciler özel okulların sorunlarını da masaya yatırarak çözüm önerilerini ele aldılar.