close x

Bugüne kadar birçok önemli organizasyon ve toplantıya ev sahipliği yapan Sınav Koleji, Türkiye’nin farklı illerinden Ankara’ya gelen Sınav Eğitim Kurumları öğretmenlerini, Ortaokul ve Lise Zümre Çalıştayı’nda ağırladı.

13 – 15 Haziran tarihleri arasında düzenlenen çalıştaya Sınav ailesinden 700 eğitimci katıldı. Sınav Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Ömer Koçak’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştay, Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer’in açılış konuşmasıyla başladı.  Yayın Koordinatörleri Musa Işılak ve Ayşegül Gürel ile İngilizce Koordinatörü Sam Said’in zümre çalışmalarının içeriğini paylaştığı çalıştay kapsamında eğitimciler zümrelerde yeni dönem için yayınları incelediler. Üç gün süren çalıştayın sonunda zümre başkanları çalışmalarda alınan karar, talep ve önerilerini raporlar halinde katılımcılara sundular.

Toplantının kapanışında bir konuşma yapan Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer Sınav Koleji’nin daha önce Türkiye 1.’si olduğunu hatırlatarak şimdi de Dünya 1.’liği derecesi aldığına dikkat çekti. Sınav kalitesinin artık dünyaya ulaştığını belirten Özer, çalıştaydaki çalışmaların sadece Sınav ailesi için değil ülkeye ve millete katkı sağladığını söyledi. Bu yıl 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar ayrıntılı çalışmalar yapmak istediklerini ve çalıştayın kapsamını genişlettiklerini belirten Metin Özer, emeği geçen herkese teşekkür ederek, yeni dönem öncesi başarılar diledi.