close x

Sınav Koleji, Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Yarışması'nda (FPSPI) 47 ülke arasında Dünya 1.’si olarak Amerika’da ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran ve başarılarıyla Türkiye’nin gururu olan öğrencilerini ödüllendirdi.

Alzheimer hastaları için hazırladıkları projeyle Dünya 1.’si olan Sınav Koleji öğrencileri için özel bir ödül töreni düzenlendi. Başarılarıyla Türkiye’nin ve Sınav Koleji’nin gururu olan öğrenciler Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurlu Başkanı Metin Özer tarafından altınla ödüllendirildiler. Sınav Koleji Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Özer, kolej ve kurum yöneticileri ile şampiyonların aileleri katıldı. Sınav Koleji öğrencilerinin yarışmanın Amerika finalinde gururla dalgalandırdıkları Türk bayraklı videonun gösterimiyle başlayan törenin açılışı yoğun alkış aldı.

Törenin açılışında bir konuşma yapan Sınav Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Caner Koç, proje için çalışma yapan öğrencilerin bir kısmının Amerika’da bir kısmının ise Türkiye’de olduğunu söyledi. Şampiyonları hava limanında karşılarken duygusal anlar yaşadıklarını aktaran Koç, “Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Yarışması'nda (FPSPI) Dünya 1.’si olan öğrencilerimi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Daha bu projeyi ilk duyduğumuzda hiç düşünmeden onlara destek verdik. Onlar hiç durmadılar. Tüm okul olarak arkadaşlarıyla beraber kermesler düzenlediler. Onlar tişörtler ve şapkalar bastırdılar. Ve büyük bir konser düzenlediler. Ve buradan elde ettikleri büyük bir gelirle Mersin’de yapılmakta olan Alzheimer hastaları Yaşlı Merkezi inşaatı için bağışladılar. Orada Prof. Dr. Aynur Özge  bu çalışmaları yürütüyor. Öğrencilerimizle birlikte o merkezin inşaatını da giderek ziyaret ettik. Bugün Sınav Koleji adına çok gururlu ve mutlu bir gün” dedi.

Proje için herkese teşekkürlerini sunan Koç, “Ben özellikle bu projede emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, ekibimize koçluk yapan Vildan Şengül ve Banu Gürlek öğretmenlerimize, tüm sınıf öğretmenlerimize, kermeslerimize destek veren bütün öğretmen ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ve tabi ki bizlere bu okulu kurarak bu imkanları veren, projenin başlangıcında, bu atmosferin oluşmasında katkı sağlayan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Metin Özer’e ve yönetim kurulumuza böyle güzel bir okul kurdukları ve böyle gurur duyduğumuz günlere gelmemizi sağladıkları için çok teşekkür ediyorum. Böyle şampiyonların okul müdürü olarak hepinize saygılar sunuyorum, böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için o güzel anne ve babalara da çok teşekkür ediyorum. O şanlı bayrağımızı Amerika’da gururla dalgalandırdıkları için bu öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Metin Özer; “Sadece Sınav Koleji’nin Değil Türkiye’nin Gururu”

Törende yaptığı konuşmada şampiyonları tek tek kutlayan ve emeği geçen herkese de teşekkür eden Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Sınav Kolejli olmanın bugün ve ileride öğrenciler için büyük bir prestijli referans mektubu olacağını söyledi.

Sınav markasının Türkiye genelinde büyük bir organizasyon olduğuna vurgu yapan Özer, “İki ayrı dalda dünya dereceleri almış olmamız okulumuzun yabancı dildeki kalitesinin göstergesi oldu. Bu seferki başarımız Çankaya birinciliği değil, Ankara birinciliği değil, Türkiye birinciliği değil Dünya birinciliği oldu. Biz bu birinciliklere alışkın bir okuluz. İlk yılımızdan YGS – LYS dalında Türkiye 1.’si olduk. O zaman bizim için onlar zaten dershaneciler tabi birinci olurlar denildi. Ancak biz geç kalmadık. Sporda, sanatta her alanda derecelerimiz ve başarılarımız oldu. Bu sene bizim dördüncü senemiz. Başlangıçta bu yıl öğretmen ve öğrencilerimizden dört dörtlük performans bekliyoruz demiştik. Sağ olsunlar öğretmenlerimiz fedakâr ve özverili bir şekilde çalıştılar. Böyle bir sonuca ulaştık. Sınav Kolejli olmak, bugün de öyle ama çok daha ileri de öğrencilerimiz için bu diploma çok prestijli bir referans mektubu olacaktır” dedi.

Sınav Koleji için başarının tesadüf olmadığını belirten Metin Özer, “Dünya 1.’liği sadece Sınav Koleji’nin gururu değil Türkiye’nin gururu. Bu başarı Türkiye’ye mal olmuş bir başarı” şeklinde konuştu.

Törende şampiyon öğrencilerin ödül ve plaketlerini Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Özer takdim etti.  Törende ayrıca projede emeği geçen yönetici ve öğretmenlere de plaket verildi.