close x

2015-2016 Yönetim ve Rehberlik Zirvesi

2015-2016 Yönetim ve Rehberlik Zirvesi  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yaklaşık 350 kişinin katıldığı zirvede, açılış konuşmasını Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer yaptı. Eğitimin, siyasetin içine çekilmemesi gerektiğini vurgulayan Özer, hükümet ve yetkililerin, bu oturmuş ve çok iyi işleyen düzeni bozmamaları gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Sınav Eğitim Kurumlarının sadece kendi sorunlarını değil, tüm Türkiye'deki eğitim kurumlarının sorunlarıyla ilgilendiğini belirtti. Diğer eğitim kurumlarının, eğitimdeki problemlerin çözülmesi için Sınav Eğitim Kurumlarından gelecek çözüm haberlerini beklediklerini ifade etti. Açılış konuşmasının hemen ardından Ömer Koçak, "Kurumlarımızın Takip Prensibi ve Esasları" adlı sunumunu yaptı.

Zirvenin ikinci gününde Arzu Yüksel, "Kurumlarımızda Yönetim ve Rehberlik" adlı sunumunu gerçekleştirdi. Sınav Eğitim Kurumlarının, tam öğrenme modeli ile eğitim verdiğini belirten Yüksel, öğrencilere eğitimin farklı farklı modellerle verilmesinin önemine değindi.

Aynı anda birçok toplantının gerçekleştiği zirvede, Rehberlik Koordinatörü Salih Toyran, Türkiye’de her 8 kişiden 1’inin psikolojik şikayetlerle doktora gittiğini ifade ederek, rehberliğin okullardaki önemine dikkat çekti. Türkiye’de eğitim çıtasını yükseltmek için devamlı mücadele ettiklerini ve kendi çabalarının özel okulları da harekete geçirdiğinin altını çizdi. Antalya'da gerçekleşen zirvede, üçüncü günün ardından yönetim ve rehberlik sunumları sonrası alınan kararların açıklanması ile zirve sona erdi.